Nákupní rádce - Alba na Pokémon karty

Pokémon kartyZačínáte sbírat nebo hrát Pokémony a uvažujete, že si pořídíte album na karty? Připravili jsme pro vás přehledný článek, ve kterém vám poradíme nejen s vaším prvním nákupem pokémoních alb. Na našem e-shopu máme široký výběr karetního příslušenství včetně sběratelských alb a ukážeme vám, jaké máme k dispozici druhy alb a jak se přesně od sebe liší.

Typy alb na Pokémon karty

Nejdříve stručně vysvětlíme dělení Pokémon alb a poté se budeme věnovat každému typu zvlášť. V prvé řadě se rozhodněte, zda chcete album s obrázkem Pokémonů, či bez potisku. Toto je čistě na Vás a na Vašich preferencích, nemá to vliv na užitečnost alba. Rozdíl bývá v ceně, kdy album bez potisku bývá levnější než s potiskem (dáno licenčními poplatky). My máme takto alba rozdělené do dvou kategorií: Pokémoní alba (ty s potiskem) a Jednobarevná alba (ty bez potisku).

Základní typy alb na karty Pokémon

Nyní si projdeme základní typy alb. Více o každém z typu alba na karty najdete pod odkazem. Alba jsou seřazeny od nejmenších a nejlevnějších až po ty nejdražší:

 

Mini alba na Pokémon karty

Nejlevnější Pokémoní alba vytváří přímo The Pokémon Company ve spolupráci se značkou Ultra Pro. Jedná se o kapesní mini sběratelská alba, která pojmou dohromady zhruba 60 sběratelských karet. Cena takového alba se pohybuje okolo 170 až 180 korun a v balení naleznete také doplňkový Booster balíček vybrané edice. Stačí si jen vybrat, jaký motiv kapesního alba hledáte. Samotný produkt slouží jako skvělý dárek zejména pro mladší sběratele a hráče, kteří s Pokémon kartami začínají.

Tento typ kapesních alb nejčastěji využijí děti a rekreační sběratelé, kteří nemají moc velkou sbírku karet, ale rádi by svých pár karet někam uložili. Toto album může sloužit také jako výstavka těch nejcennějších kousků.


Alba na Pokemon karty - prodejní rádce 2


Nevýhodou tohoto alba je to, že je opravdu malé a manipulace s ním je nepřehledná. Nevidíte, které karty máte vícekrát, či stejného typu. Rozměr tohoto alba je přibližně formátu A6.

Pokémon album na karty formátu A5


Pokročilejším sběratelům kapesní album stačit nebude, a proto v naší nabídce naleznete také klasická alba o rozměru A5, které dohromady pojmou minimálně 80 karet. S každou novou Pokémon edicí vychází zároveň nová várka sběratelských alb a ti nejzapálenější sběratelé si rádi pořizují nové album pro každou novou edici. Tato alba se cenově pohybují okolo 200-250 Kč.

Klasická alba o velikosti A5 sběratelům často slouží jako úschova těch nejcennějších karet z vybrané edice. Hráči i sběratelé sem nejčastěji umisťují své nejdražší kousky obalené v obalech na Pokémon karty. Tohle album je fajn i pro přenášení, tj. pro výměnu a prodej Pokémon karet, protože jsou velmi dobře skladovatelná a vejdou se bez problému do brašny nebo batohu, pokud jedete na turnaj nebo jen tak do herny vyměňovat karty.


Alba na Pokemon karty - prodejní rádce 3


Nevýhodou tohoto alba je, že je pořád ještě celkem malé a nedáte do něj příliš mnoho karet.

Pokémon album na karty formátu A4 (menší tloušťka)


Jde v zásadě o stejnou variantu jako v předchozím případě, jen je album větší a je formátu A4. Je taktéž s potiskem, stejný způsob provedení a také jsou vydávány s každou edicí. Pokud chcete větší album a máte již větší sbírku, tak toto je album přesně pro Vás. Toto typ alba je jeden z nejprodávanějších, protože je jeho velikost tak akorát a cena je taktéž příznivá, většinou se pohybuje mezi 300-350 Kč.

Pokud kupujete album pro menší děti, tak doporučujeme vybrat některé album s oblíbeným Pokémonem, tj. Pikachu, Eevee, Charizard, Squirtle, Bulbasaur, Mewtwo, či roztomilý Charmander.

Pokémon album na karty formátu A4 na 360 karet


Tento typ alba je pro náročné sběratele a pro ty, kteří preferují kvalitu. Vejde se do něj podstatně více karet než do jakéhokoliv předchozího alba. Minimální počet karet (pokud je nebudete skládat za sebe) je 360.

Desky jsou pevnější než u výše uvedených alb a i stránky mají kvalitnější provedení. Stránky jsou většinou z částečně z textilu a tak nedochází k poškození karet, ani když je nemáte obalené.

Na většině z nich najdete motivy oblíbených Pokémonů nebo Poké Ballů. Velkou výhodou je, že do nich lze zasouvat karty z obou stran. Stránky v tomto albu bývají vždy černě zbarvené a hřbety většiny z nich jsou vyráběny z tvrdého plastu, avšak v naší nabídce můžete najít i krásná velká koženková alba! Tato alba se pohybují v cenách okolo 600 korun.


Alba na Pokémon karty - prodejní rádce 4


Tyto dražší Pokémon alba dokážou pojmout karty v různých obalech, tudíž se nemusíte bát do alba zasouvat karty v pro-fit nebo perfect size obalu, každopádně osobně vám nedoporučujeme do těchto dražších alb zasouvat karty ve větších herních obalech, protože většina z těchto obalů má ostré hrany a rohy, které by mohly sběratelské album poničit a tím snížit jeho životnost, která je avšak velmi dlouhá. Z praxe víme, že jedno takové dražší album dokáže průměrnému hráči a sběrateli vydržet prakticky napořád, takže se nemusíte bát Vaši hlavní sbírku Pokémonů přesměrovat právě do tohoto typu alb.

Alba na Pokémon karty kroužková


Jedná se o podstatně větší a rozměrnější album, které se prodává bez stránek, a proto je potřeba do něj dokoupit samostatné prázdné stránky s kapsami na karty. Sběratelský šanon má nejčastěji motivy Pokémonů nebo je také možné pořídit 3 kroužková jednobarevná alba od značky Ultimate Guard. Stránky do 3 kroužkových alb je možné dokupovat samostatně a nejedná se o drahou záležitost. Jedna stránka vás vyjde na 6 až 8 korun, podle provedení a kvality stránek (na těch se ale nevyplatí šetřit). Z šanonového alba je možnost stránky kdykoliv odebírat a přidávat. Do jednoho šanonu se vleze vždy tolik stránek s kartami, kolik dáváte karet do jedné kapsy, každopádně jeden šanon pojme 20-30 stránek podle typu. To je ovlivněno i tloušťkou samotného alba. Některé hodně tlusté šanony pojmou až 50 stránek a pak takové album pojme až nějakých 900 karet.

Sběratelské šanony nejčastěji využívají ti nejzapálenější a největší sběratelé. Do 3 kroužkového šanonu si můžete umístit jakoukoliv sbírku chcete. Doplňující stránky snadno pojmou nejen nejdražší karty v obalech, ale také více kusů klasických Common a Uncommon karet, takže se často setkáte s tím, že právě do těchto alb hráči umisťují své hratelné Uncommon Pokémony nebo klasické trenérské karty, kterými poté vyzbrojí svůj budoucí herní balíček.

Alba na Pokémon karty - prodejní rádce 5

Ne všechny karty ale nutně musíte dávat do Alba. Některé méně hratelné kousky s klidem uložte do krabice od booster boxu, či do speciálních krabic na to vyráběných.

Ostatní alba na Pokémony karty


Poslední nejzastoupenější kategorie sběratelských alb na našem e-shopu jsou velká jednobarevná alba různých typů od značek Ultra Pro, Ultimate Guard, Blackfire a další. Jedná se podobné typy jako výše uvedené, akorát jsou bez Pokémon potisku. Provedení někdy bývá o něco kvalitnější a i když se Vám trochu ošoupe, pořád vypadá dobře (což s obrázkem neplatí). Některé jsou ošetřeny zipem, jiné zase tvrdou gumovou páskou, která zajišťuje, aby se karty v albu nepohybovaly a nedopatřením nevysypaly. Jedná se o jedny z nejpraktičtějších alb a, jelikož nemají motivy žádných konkrétních Pokémonů, můžete do nich umístit různé typy karet dle potřeby.

Alba na Pokémon karty - prodejní rádce 6

Mezi úplně nejkvalitnější a nejdražší patří tzv. Xenoskin alba, která jsou s látkovým potahem a mají zip. Jsou samozřejmě také nejdražší.

Závěr


Doufáme, že jsme vám pomohli s výběrem prvního alba na sbírání Pokémon karet. Pamatujte, že ať už si vyberete jakékoliv album, tak neprohloupíte, a naopak dopřejete vašim kartám pohodlné bezpečí, jelikož se velmi málokdy stává, že se sběratelským kartičkám v albu něco stane. Zároveň nezapomínejte, že je dobré si pořídit i nějaké další příslušenství, jako například krabičky na karty nebo obaly na Pokémon karty, aby vaše cesta sbírání Pokémon karet byla co nejpohodlnější a nejpříjemnější!

Pokud byste potřebovali s čímkoliv poradit, neváhejte se na nás obrátit skrze náš Facebook.

Váš Veselý drak.


Doporučujeme